dans

Street Jazz
Street Jazz

Jazz Dans çeşitlerinden biri olan Street Jazz; Hip-Hop, Funk ve RNB kombinasyonlarını içeren hareketli danslardan oluşur. Street Jazz, günümüzde akademik sahne düzeninde yer aldığı gibi müzikallerde, televizyon şovlarında ve son dönemlerde kliplerde de kullanılmaktadır.

Coşku ve enerjiyi ritimle buluşturan Street Jazz, özgür ve esnek hareketleriyle de günümüze damgasını vuran dans türleri arasında yerini alıyor.

Street Jazz dersleri haftada 1

Hip-Hop / Mini Hip-Hop
Hip-Hop / Mini Hip-Hop

Hip-hop 1970'li yılların sonunda Amerika'da kötü koşullarda ve azınlık olarak yaşayan zencilerin gündemden uzaklaşmak ve eğlenmek için oluşturduğu bir kültür ve yaşam tarzıdır. Bu kültür DJ, graffiti, rap gibi kavramları içinde barındırır.

Hip-hop dansı ise, çoğunlukla hip-hop kültüründen türeyen müzik eşliğinde yapılan bir dans türüdür. Hip-hop jazz, rock, tap ve Latin, Amerikan kültürlerinden gelişmiştir.

Hip-

Jazz Dans
Jazz Dans

Önceleri Broadway müzikal ve sinemalarında kullanılan Jazz Dans, günümüzde televizyon programları, filmler, müzik videoları ve reklam gibi görsel mecralarda popülaritesi artan dans stillerinden biri haline gelmiştir.

Kökenleri Afrika ve Karayip danslarına dayanan Jazz Dans, klasik bale ve modern dans dünyasından koreografilerde can bularak bugünkü formuna ulaşmıştır. Temel unsurları; bale tekniğinin yanı sıra, ritim kullanma, estetik ve doğaçlamalara dayanan

Yetişkin Jazz Dans
Yetişkin Jazz Dans

“Yürüyebilen herkes dans edebilir”AFRİKA ATASÖZÜÖnceleri Broadway müzikal ve sinemalarında kullanılan Jazz Dans, günümüzde akademik sahne düzeninde yer aldığı gibi müzikaller, televizyon programları, filmler, müzik videoları ve reklam gibi görsel mecralarda popülaritesi artan dans stillerinden biri haline gelmiştir.

Jazz Dans; Funk, Li

Modern Dans
Modern Dans

20. yüzyıl ve sonrasında klasik balenin değişmez kurallarına tepki olarak ortaya çıkan teknikler Modern Dans ve Çağdaş Dans adı altında toplanır. Merkeze vücudun doğal hareketliliğini koyan bu teknikler; vücudun doğal duruşundan yararlanarak özgür, yaratıcı ve sanatsal kaygısı olan formların ortaya çıkmasını sağlamış bir dans türüdür. Anlatım ve devinimdir Modern Dans…

Vücudu daha derinden keşfetmeye yarayan temel Modern Dans teknikleri, güç

Latin Dansları
Latin Dansları

Sosyal Latin dansları, herhangi bir koreografiye dayanmadan “lead and follow” denilen, erkeğin yönlendirmesi, bayanın da takip etmesine dayalı Latin danslarıdır.

Akademimizde, dünyanın başlıca Sosyal Latin Dansları olan Salsa, Bachata, Cha Cha Cha dersleri verilmektedir.

Tüm yetişkinler Latin dansları eğitimine katılabilir. Katılmak isteyenler için partner zorunluluğu yoktur. Eğitmenler asistanları veya partnerleriyle derse katılmaktadırlar.

Sınıfların seviyeleri; başlangı&c

Tango
Tango

Tango, ruhunuzun en derinlerinde sakladığınız zarafet, asalet, yaratıcılık ve sanatsal duygularınızı ortaya çıkarmanın en güzel yoludur. Kendinizi konuşmadan dünyanın her yerinde ifade edebileceğiniz bir dildir. Tango, kültürel ve yerel değerlerin çok ötesinde son 10 yılda kazandığı form ile yüz binlerce kişiyi peşinden sürüklüyor...

Tüm yetişkinler Tango eğitimine katılabilir. Katılmak isteyenler için partner zorunluluğu yoktur. Eğitmenler asistanları v

Vals
Vals

Vals, "dansların kralı" olarak da adlandırılan bir dans türüdür. En belirgin özelliği, çiftlerin birbirine sıkıca tutunup bir nokta çevresinde dönerek dans etmeleridir.

Çıkış kaynağı, 16. yy ortalarında Fransa’nın Provence bölgesinde ortaya çıkan ve “Valto” olarak adlandırılan folklorik bir danstır. Hatta İngiltere Kraliçesi I. Elizabeth’in Leicester Kontu ile bu dansı yaptığı tablo büyük ün kazanmıştır.

Vals 19.

Flamenko
Flamenko

Flamenko hem müziği, şarkısı, şarkıcısı, kostümü hem de dansı ile kompleks bir sanat biçimidir.

Dans, şarkısı gibi temelde solo, ara sıra da önceden hazırlanmadan yapılan bir düettir. Ama bir grup dansı değildir. Bu önceden hazırlanmama durumu "puro flamenko"nun özelliğidir. Şarkı/müziği ile aynı ritimde, ruhen ve biçimsel olarak eşleştirilebilir olmalıdır.

Ancak flamenko dansını ve tekniğini karakterize eden şeyler bunlardan çok fazlasıdır. Performans fla

Rock'n Roll
Rock'n Roll

Hızlı ve ritmik şarkılar kullanılarak yapılan Rock’n Roll Dansı, 20. yüzyılda toplum dansı olarak da bilinen Boogie-Woogie’den türetilmiştir. İlk kez Amerika Birleşik Devletleri’nde ortaya çıkan Rock’n Roll, 1945 sonrası Avrupa’da da yaygınlaşmaya başlamıştır. Dans, adını 1954-1960 yılları arasında popüler olan “Rock Müzik”ten esinlenerek almıştır.

Sirtaki
Sirtaki

Ülkemizde Sirtaki olarak bilinen Yunan Dansları çok geniş ve köklü bir kültürdür. Bu kültürün ülkemizde en yaygın kullanılan şekli olarak Hasapiko karşımıza çıkar.

Omuz omuza bir liderin komutları eşliğinde yapılan bu dansa ek olarak programımızda Yunanistan’ın en yaygın dansı Zeybekiko da öğrenirsiniz. Programımızda; Hasapiko, Zeybekiko, Ada Danslarını bir arada bulabileceksiniz.

Tüm yetişkinler Sirtaki eğitimine katılabilir. Sınıfların