kişisel gelişim

Meditasyon
Meditasyon

Sözcük anlamıyla birçok Batı dilinde "derin düşünme" anlamına gelen terim, mistik anlamıyla, sözlüklerde, "kişinin iç huzuru, sükunet, değişik şuur halleri elde etmesine ve öz varlığına ulaşmasına olanak veren, zihnini denetleme tekniklerine ve deneyimlerine verilen ad" olarak tanımlanır.

Meditasyon tekniklerine, ait oldukları, Budizm (Hindistan), Taoizm (Çin), Bön (Tibet) ve Zen (Japonya) gibi inanç sistemlerine göre ve izledikleri yöntemler

Devamını Oku
Yoga
Yoga

Yoga; çeşitli duyuların açılmasını sağlayarak insanın ruhen ve bedenen arınıp dinlenmesine yardımcı olan bir meditasyon tekniğidir. 

Meditasyonun en etkili olduğu yöntemlerden biri olan yoga, birçok olumlu etkiye sahiptir:

• Doğru nefes alıp verme tekniğini öğreterek, kan dolaşımı ve kalp atışlarının düzene girmesini sağlar ve kalp krizi riskini azaltır.

• Sinir sisteminde sağladığı gevşeme sayesinde panik atak, depresyon gibi psikolojik rahatsızlıkların atl

Devamını Oku
Pilates
Pilates

Joseph Pilates’in “kontroloji” adını verdiği metodu, zihin ve beden bütünlüğü öngören denge, nefes ve hareket sistemlerinin bir sentezidir. Eklem ve kemikleri hayat boyu korumak için kas güçlendiren, esneten ve özellikle içsel karın kaslarının kuvvetlendirilmesi esasına dayanan bir sistemdir.

Pilates egzersizlerinin amacı; karın ve sırt bölgelerini eşit oranda güçlendirip, vücudumuzun üst kısmında sağlam bir iskelet olu

Devamını Oku
Çocuk Pilatesi
Çocuk Pilatesi

Pilates, esnekliği arttırmak, iskelet dengesini kurmak ve omurganın etrafındaki kasları kuvvetlendirmek üzerine geliştirilmiş bir egzersizler bütünüdür.

Genellikle yetişkinler için uygulanan bu egzersiz, günümüzde gelişmiş ülkelerde 7 yaşından itibaren çocuk anatomisi ve psikolojisini destekleyici yöntemlerle uygulanmaktadır.

Devamını Oku
Temel Fotoğrafçılık
Temel Fotoğrafçılık

İyi fotoğraf çekmenin ön koşulu iyi fotoğrafın ne olduğunu anlamaktır. İyi fotoğraf ancak doğru kompozisyon ve teknik ile çekilebilir.

Bu programda iyi fotoğrafın nasıl olması gerektiği ve daha iyi fotoğraf çekmek için gerekli teknikler anlatılır. Çoğunlukla ihmal edilen kompozisyon konusu ile başlayıp, teknik konularla devam edilir.

Konu başlıkları şöyledir:

• Baştan sona fotoğraf süreci (hazırlık, konu, çekim, işleme, sunum, arşiv)

&bull

Devamını Oku
Zumba
Zumba

Amerikan basını tarafından dünyanın 1 numaralı egzersiz programı seçilen Zumba, Latin müziği eşliğinde kıvrak ritimleriyle dikkat çeker. Dansı ve egzersizi bir arada sunan Zumba ile hem eğlenip hem de formunuzu koruyabilirsiniz.

Zumba, vücuttaki tüm önemli kas gruplarının çalışmasını sağlar. Hem yavaş hem de hızlı temponun bir arada kullanıldığı Zumba egzersiz programı ile 1 saatte 500’den fazla kalori yakabilirsiniz.

Devamını Oku
Düğün Dansı
Düğün Dansı

Düğün, nişan, mezuniyet gibi özel günlerinizi taçlandırmak istiyorsanız; tangodan salsaya, Latin danslarından modern dansa kadar istediğiniz dansı seçebilir, uzman eğitmenlerimizden ders alabilirsiniz.

Devamını Oku
Oryantal
Oryantal

Dünyanın bilinen en eski danslarından biri olan Oryantal, başta Mısır olmak üzere, Yunan mitolojisi, Mezopotamya, Hindistan gibi ilkçağ medeniyetlerinin çoğunda geleneksel olarak sergileniyordu.

10. yüzyılda Romanlar tarafından Orta Doğuya taşınan Oryantal’in öne çıkan figürleri; kıvrak kalça ve göbek hareketleridir. Kaynağını “Tabiat Ana”dan alan bu dans türü genel olarak çıplak ayakla yapılır. Bunun nedeni ise tabiat anayla teması

Devamını Oku